Utanılası bir CHP…

Bugün yada dün veya önceki gün, birileri 55 milyon dolara uzaya gitmiş… Ne için gitmiş? Turistik. AKP yetmezmiş gibi bununla övünen gurur falan duyanlar türedi. CHP Gençlik Kolları Genel Merkezinden bir çok partili isim tebrik etti, yaşadığı sözde gururu falan paylaştı.

CHP Genel Merkezinin resmi hesaplarında böyle bir paylaşım görmedim. Umarım görmem. Ama yinede ilgili isimler ve Gençlik Kolları Merkez Yönetim Kurulundan utanıyorum. Peki genel merkez de paylaşsa ne olurdu? Muhtemelen kimsenin sesi çıkmazdı ama ben ve benim gibi üç beş kişi istifa ederdi.

“Ya sende her boka istifa kartını oynuyorsun” diyebilirsiniz. Evet, elimde bu var. Elimde bir istifa kartı bir şerefim, onurum var. Benim ülkemin vatandaşı, emeklisi ölüm sınırının altında gelirle geçinmeye çalışırken, adliye koridorları icra dosyalarıyla doluyken, kim olduğu umurumda değil. Bu borçlu vatandaşların vergisiyle hiç bir çalışma yapmayacak olan, sadece turist olarak uzaya giden birinin masrafının karşılanmasına sessiz kalamam.

Partimin AKP saflarına geçtiğine emin olmam halinde istifamı eder, onurumu alır, özrümü diler giderim. Bu halkı düşünen kimsenin çanak tutmaması gereken bir olaya aklımıza gelmeyecek isimler tebrikler yağdırıyor. YAHU KENDİNİZE GELİN! ADAMI UZAYA GÖNDEREN BİLE BİZ DEĞİLİZ!

Parasını bastıran gidiyor zaten. Neyi tebrik ediyosunuz? Türkiye roket mi yapmış? Araştırma yapmaya mı gitmiş? NEYİ TEBRİK EDİYORSUNUZ?

Ülkemde güvenli liman kalmamış…

Yazıklar olsun…