Bana bak Muharrem…

2018 cumburbaşkanlığı seçiminde ve öncesinde gece-gündüz demeden her yerde senin pankartlarını astık, senin manifestolarını dağıttık. AKP tarafından yönetilen bir ilçede olduğumuzdan defalarca kez zabıtalarla birbirimize girdik, göz altına alınan arkadaşlarımız oldu. Ve bu arkadaşlarımız serbest kalır kalmaz aynı gün yeniden çalışmaya devam etti. Bunların hepsi gönüllüydü, hepsi hiç bir zorlama olmadan senin için çalıştı. Hatta senin seçim afişlerin hala da evimde durur. Onları çöpe atmak isteyen ilçe başkanlığıma rağmen, seçim günü ortadan kaybolup ertesi gün “adam kazandı” demene rağmen…

Bırak şimdi CHP veri sunmadı şu oldu bu oldu… SEN OYLAR SAYILIRKEN ORTADAN KAYBOLDUN. Niye çıkmadın ortaya? CHP’ye kıyamadım diyorsun. Kim seni yüz üstü bıraktıysa aynı şekilde sen de ona kıyacaksın. Ben de bunu artık anlıyorum. Sen beni, bizi yüzüstü bıraktın. Elinde veri olsun olmasın YSK denen kuruma avukatları yığacak tutanakları inceletecektin. Sen o gün çıkıp imkanı olan gelsin deseydin herkes gelirdi.

Diyelim ki haklısın. Bu CHPnin hatası. O zaman bunları söyleseydin bir şansın olabilirdi. O zaman aktroller bile sana inanırdı. Artık kimse inanmıyor. En iyimser anketlerde oy oranın %7 bandında. Evet bu küçümsenecek bir sayı değil ama adaylığın sadece seçimin ikinci tura kalmasını ve Erdoğanın planının işlemesini sağlayacak.

Gerçekten bu ülkede demokrasi istiyorsan, gerçekten adalet istiyorsan Erdoğanın karşısındki en güçlü adaya destek ver. Ben senin adaylığın için imza vermiyorum. Bu seçimde çekil, sana söz sonraki her seçimde o ilçe seçim kurullarına gidip adaylığın için imza vereceğim. Hatta oy bile verebilirim. Bu yüzden artık kendine gel, 2018de partini düşündüğün gibi, 2018 öncesinde milletini düşündüğün gibi bu seferde milletini düşün. ADAY OLMA.